Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

sk

NOVINKY

arr319.07.2018 | Výrazné rozšíření sortimentu a rámů na míru  Konečně se nám podařilo spustit na webu nový konfigurátor rámů na obrazy – nemusíte tedy již... arr307.12.2018 | Otevírací doba Vánoce 2018  Otevírací doba Vánoce 2018 Otevírací doba Vánoce 2018   sobota 1.12.   9.00 - 12.30 /... arr303.02.2019 | Dostupnost zboží    Předpokládané vyřízení vaší objednávky  prosím berte s rezervou   Aktualizace... arr323.03.2018 | Hledáme nové posily do našeho týmu  Potřebujeme posílit administrativu, sklad a expedici zakázek, truhlárnu i rámárnu. Pokud hledáte...

KONTAKTY

DANTIK, s.r.o.
Pod Žvahovem 463/21b
Praha 5, 15400
tel: +420 251 682 118
dantik@dantik.cz
-------------------------------------------
stav objednávek | 251 682 118

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Jak rámovat nejlevněji

 

 

Euroklip (např formát A4 stojí kolem 60 kč zde)

Euroklip (nebo chcete li kliprámy, klipy, euroclipy nebo clip-fix cliprámy, euroclipy) je nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak zarámovat Váš obrázek.

Hodí se spíše do kanceláří na letáky, diplomy, než do bytu, kde doporučujeme klasický rám, který byt více zútulní. I Euroklipy ale mají na trhu své místo. Výhodou je i to, že si velmi snadno můžete doma přehodit fotku.

V našem internetovém obchodě prodáváme euroklipy s plexisklem, Antireflexním plexisklem, Euroklipy plexi Profi (vyrobeny z kvalitnějších materiálů) či atypické euroklipy neboť skleněné se dají velmi špatně posílat. Pokud máte zájem o sklenené, ty je možné si objednat a vyzvednout pouze na prodejně.

Jejich cena se pohybuje již od 16 korun za formát 9x13cm v kategorii Rámy na obrazy / Euroklipy.

 

euroklip plexi čiré

euroklip plexi antireflex

euroklip sklo čiré

euroklip sklo antireflex

euroklip na míru

 

(nejprodávanější)

(méně se leskne)

(nejlevnější, ale špatně se posílá)

(méně se leskne)

(pokud chcete euroklip na míru)

Rámování do „kostiček“ ( kolem 200 kč zde )

Další variantou, je rámování bez pasparty do drobných dřevěných lišt. Variantu s plastovými lištami bych nedoporučoval. Rozdíl v ceně je minimální a kvalitativní poměrně velký a navíc rámovat do „pet-lahví“ ? Volte lišty, které jsou lakované, lišty bez povrchové úpravy časem vyblednou. Prach se do nich „zažere“ a jakmile je začnete čistit vlhkým hadrem, truhláři by řekli „postaví se jim chlupy“ V zásadě zhrubnou. Rám je téměř na vyhození. Lepší je tedy víc vrstev laku, některé laky obsahují i UV absorbéry, tudíž barva rámu nebledne v takové míře na světle. Lišty na naše rámy jsou vyráběné v Itálii pomocí těch nejmodernějších technologií a chráněné proti UV jsou kromě přírodních nalakovaných všechny.

Pokud přeskočíme plexisklo, které se dává do většiny euroklipů (jedná se o PET – stejný materiál jako ten, ze kterého se vyrábějí láhve na vodu. PET je levný, ale poměrně málo odolný na poškrábání. Tloušťka plexi cca 1,4-1,5mm) Výjimkou jsou naše euroklipy plexi profi, ve kterém je galerijní 2mm tlustý extrudovaný akrylát vyráběný v Německu. Krom extrémní tvrdosti navíc poskytuje 99% UV ochranu, aby obrázky nebledli. Levnější než galerijní plexi je čiré nebo antireflexní sklo.

Sklo je tedy klasika, cena a kvalita je příznivá (rámaři používají, nebo by měli používat sklo čiré, alespoň 2mm silné Float (rovné) sklo. Naše firma navíc nepoužívá Polské levnější sklo, ve kterém často bývají drobné vady a tloušťka bývá kolem 1,9mm, ale České 2,1 mm silné sklo. Obrázky se pak méně prohýbají a i drobné vady a nerovnosti ve skle jsou často na obrázkách vidět).

Pokud chcete ušetřit více, nebo pokud jde o nějaký certifikát, diplom, atd, nemusíte používat paspartu, osobně se ale domnívám, že za pár korun navíc zvednete úroveň díla. Fotky z dovolených bych již do pasparty pravděpodobně dával.

Jako podklad se standardně používá podkladová lepenka. Používají se od tlouštěk 1,5mm do například 3mm. Důležitá je i pevnost, tedy gramáž podkladové lepenky. Někdy je 2,5 mm silná lepenka kvalitnější a pevnější než například 3mm. Lepenky, které používáme my jsou 2,5-3mm s gramáží kolem 1500g/m2