Novinky
19.07.2018
19.07.2018 | Výrazné rozšíření sortimentu a rámů na míru
  Konečně se nám podařilo spustit na webu nový konfigurátor rámů na obrazy – nemusíte tedy již hledat rám pro váš obrázek, ale sestavit si ho přesně ... číst celé
07.12.2018
07.12.2018 | Otevírací doba Vánoce 2018
  Otevírací doba Vánoce 2018 Otevírací doba Vánoce 2018   sobota 1.12.   9.00 - 12.30 / 13.00 - 16.00 neděle 2.12.   9.00 - 12.30 ... číst celé
03.01.2019
03.02.2019 | Dostupnost zboží
    Předpokládané vyřízení vaší objednávky  prosím berte s rezervou   Aktualizace 03.01.2019   služba / produkt / kategorie Pod Žvahov... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Proč zrovna Artiteq
Proč zrovna Artiteq

 

Každý systém má své výhody i nevýhody, systémy jsou podobné a o žádném nelze říci, že je nejlepší. Závesné systémy prodáváme mnoho let, stejně dlouho je i montujeme a právě bezproblémovost při montáži jednotlivé systémy asi nejvíce odděluje.

Nechtěl bych tedy jednotlivé systémy kritizovat, ani říci, že Artiteq je nejlepší, ale na druhou stranu chci uvést důvody, proč jsme se rozhodli pro Artiteq. 

Mezi nejznámější závěsné systémy v Evropě lze asi považovat 2 možná 3 firmy. Artiteq, Stas a nováčka Newly.

Osobně považuji za leadery trhu 2 společnosti a to společnost Artiteq a Stas. Jsou to staré společnosti, které se závěsnými systémy zabývají od roku 1995, kdy byly obě založené. Ačkoliv Stas o sobě hrdě tvrdí že je „nejlepší“  byl bych na podobné výroky opatrný. Osobně jsme se někdy kolem roku 2007 rozhodli distribuovat společnost Artiteq, neboť dle našich zkušeností má pár věcí, které považujeme za lepší a kvůli kterým jsme se pro Stas nerozhodli .

V tom nás utvrzuje i fakt, že od roku 2007 jsme neměli jedinou reklamaci na spadlý obraz, rozbitá háček, nebo nějaký problém s nosností . Maximálně se nám stane, že jeden ze zhruba  5000 háčku rachethook nějak zaseknuté kuličky uvnitř a nelze jím prostrčit lanko, což je chyba z výroby. Sice to lze oparvit, ale zmetky vyhazujeme a pokud se to někomu stane, dostane od nás pár kusů navíc.

Společnost Newly je posledním hráčem na trhu, na stránkách se o jejich historii moc nedovíte. Někdy v roce 2010 jsme byli kontaktování bývalým zaměstnancem jedné z firem, se kterým jsme se znali v době, kdy jsme si vybírali mezi Stasem a Artiteqem. V zásadě jsme se dozvěděli zě odchází do firmy a vytváří nový vlastní závěsný systém Newly. Ani tehdy jsme ale Artiteq neopustili.

Jak jsem již psal, z několika jak funkčních tak čistě estetických jsme zvolili Artiteq. Pojdmě se podívat na některé postřehy.

 

Proč tedy zrova u nás vyhrál Artiteq?

Click-rail od Artitequ

je navržen tak, aby se dal dát těsně pod strop. U Clip Railu od Stase to není možné, Stejně tak to není možné u systému od Nielsena

Kameny (Click and Conect od Artitequ)

se dají zároveň použít jako spojka a nástroj pro měření – kameny se dávají buď přímo pod strop na doraz, nebo se nechává např. 2mm aby nebylo vidět, že strop je křivý. Není třeba nic meřit, kamen funguje i jako měrka. Stas má spojku a kameny zvlášť – tedy 2 produkty a navíc je třeba měřit jak přesně od stropu vrtat hmoždinky.

Kameny Click and Conect od Artitegu a držák závěsné lišty na zeď Nielsen.

Držáky Nielsen jsou ještě složitější než kameny od Stase, dává se pod ne podložka, aby se nevmáčkli do zdi, musí se měřit a navíc se při šroubování často otáčí, což zpomaluje montáž.

Twister od Artitequ je bezpečnější než Cobra

(kterou dříve Artiteq používal) a nyní jí prodává Stas. Cobra může viset „vyvrácená“ tedy napůl v liště a napůl venku

Rachet-hook od Artitequ

je solidní nemůže sjet dolů a je bezproblémový. Je testován při váze 45kg, udávaná váha 15 kg je jen 1/3 jeho trestované nosnosti. Microgrip 2mm od Artitequ má nosnost 20 kg a je testován dokonce na 60 kg. Zkuste takto zatížit Zipper

Nieslen používá vlastní lištu a vlastní držáky na zeď

ale používá lanka od Artitequ. Lišta Nielsen má širší drážku, původne byla navežena pro Kluzáky do závesné lišty, které ovšem meli nevýhodu že lanko nebylo nahoře pořádne zapertlované a navíc se nadalo vyndat z prostředku. Nicméne Twistery od Artitequ ani Cobry od Stase nejsou navrženy pro tuto lištu. Je to spojení 2 systémů dohromady Vlastní lišty a zbytku od Artitequ.

Nielsen a jeho držáky

pravděpodobně nejslabší článek jejich systému, který poměrně ztěžuje montáž. Jsou velmi malé, navíc se musí podkládat kovovou podložkou, aby při utahování „nezajeli pod zeď“. Je třeba přesněji měřit otvory od zdí, neboť se nedorážejí ke stropu jako kameny Click And Connect od Artitequ ke zdi. Při šroubování se hůře drží a protáčí.

Nielsen a jeho spojky lišt u Artitequ nepotřebujete speciální spojky

spojuje se přímo na kamenech jednoduchým nacvaknutím přímo na zdi. Systém Nielsen má spojení trošku komplikovanější. Má speciální spojku, kterou je třeba do lišty nacvaknout. To se dělá nejlépe na zemi, pak se ale hůře instaluje celá spojená lišta na zeď, nebo na zdi, ale je nutná patřičná síla

Koncovky Click2fix na perlonových lankách

Pouze Artiteq má koncovky Click2Fix na perlonových lankách, které v zásadě vylučují vypadnutí.

Světelný systém od Stase

zdají se nám držáky světel od Aritequ, tedy jedno 70cm dlouhé chromové rameno daleko jednoduší, čistější a elegantnější. Stas má systém řešený jinak, držák světel má 2 ramena a světlo je uprostřed. Svetelný systém od Artitequ se naráží na podobné kameny Click and connect, jako systém Clickrail, jejichž výhody jsem již popsal.

Záruka

Artiteq poskytuje na řadu svých výrobků záruku 10 let. Je pravdou že za celou dobu co závěsné systémy distribuujeme jsme neměli reklamaci.

 


 

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 682 118 / e-mail: dantik@dantik.cz / IČ: 63075652

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.