RÁMOMAT - VYZKOUŠEJTE ZDARMA VIZUALIZACI RÁMŮ

Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
24.01.2023
VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA v Dantiku
Chcete pracovat v rámování DANTIK? ZDE najdete seznam volných pracovních míst     číst celé
Zobrazit všechny novinky
Historie firmy Dantik

Firma Dantik - Danilo Česal, byla založena krátce po listopadu 1989. V tu dobu měl majitel firmy již bohaté zkušenosti z oboru restaurování nábytku. Postupně přijal zaměstnance, a ačkoliv většina z nich byli restaurátoři, kteří se zabývají opravováním celých interiérů, jako například restaurování prostor Obecního domu, se malá část firmy oddělila a začala se věnovat rámováním obrazů.

Postupem času se začal rozšiřovat sortiment a vlastní sklady. Firma přestala být závislá na jediném českém výrobci Lira Krumlov, která v tu dobu měla na Českém trhu monopol a začala si vozit vlastní lišty z Itálie.

Nové zboží se ujalo a i další rámaři začali mít o Italský materiál zájem. Naše firma rozšířila sklady a pomalu začala zboží prodávat i velkoobchodně. Firma stále rostla. Vzhledem k atypickému zboží a na tehdejší poměry slušné zásobě, získávala zajímavé maloobchodní zakázky a stále větší a větší marketingové akce typu Becherovka, Fernet Stock. Zaujala i řadu zákazníků z řad umělců.

Otevřeli jsme první prodejnu na Milady Horákové 107. Ačkoliv se tenkrát otevření prodejny zdálo jako risk a v porovnání s ostatními prodejnami se velikostí nemůže rovnat, ukázalo se, že prodejna si sama na sebe vydělá a firma jde správnou cestou. Restaurování naproti tomu stále skomíralo, neboť se změnil styl lidí, kteří si začali vážit víc moderního nábytku, než kvalitně a tehdy velmi pracně vyrobeného starého.

Většina restaurátorů musela změnit své činnosti nebo založili vlastní společnosti a firma Dantik se začala věnovat naplno rámování. I z rámování ale odešla řada rámařů, kteří si založili ne jen po Praze řadu rámařských firem. Někteří z firmy Dantik stále odebírají zboží, někteří se napojili na jiné dodavatele.

Firma Dantik otevřela další prodejnu na Vinohradské 38, která již dokázala prezentovat myšlenku firmy, že není tak důležité množství rozličných druhů lišt, ale servis, ochota a umění poradit tak, aby obraz vypadal perfektně.

Velkoobchodní prodej se trošku přibrzdil snížením některých prodejních cen konkurence pod naše nákupní ceny. Firma lehce uhnula se sortimentem a několik dealerů začalo nabízet velkoobchodní zboží rámařům po celé České Republice.

Pomalu jsme začali učit rámaře, aby zákazníkům nabízeli službu jako takovou, vysvětlovali jim rozdíly v materiálech, nabízeli varianty atd.

Velkoobchodnímu prodeji velmi pomohla i služba Chopservice.  Rámaři byli zvyklí nakoupit si několik desítek metrů lišt (výrobci vyráběli vždy určité množství lišt, a další sérii vyráběli třeba za několik měsíců) a jelikož nemohli mít ve skladě uloženo mnoho peněz, museli omezit sortiment. Nová služba chopservice toto změnila. Firma si pověsila na vzorník místo 20 druhů lišt například 300 a jakmile si zákazník objednal rám, naše firma ho vyrobila, ten den odeslala a druhý den ho měl rámař u sebe. Do polotovaru si pak rámař dodělal paspartu, sklo, nebo vložil obrázek a předal zákazníkovi. Tato služba a její spolehlivost vyzdvihly postavení firmy na trhu.

Následně jsme otevřeli další prodejnu na Flóře – Vinohradská 152. Firma se dále rozvíjela o cca. 40% každým rokem. Najímali jsme další zaměstnance, začali se specializovat na služby, pomalu začali opouštět některé zboží, které se nám nezdálo dost kvalitní a zajímavé. To přitáhlo řadu dalších českých umělců, kterých si velmi vážíme, a z některých se stali naši přátelé. Z jejich potřeby se odlišit a na základě jejich požadavků jsme pak začali již pouze do maloobchodních prodejen nakupovat v Itálii speciální lišty. Lišty, které nikdo jiný neměl.

Do sortimentu jsme v roce 2007 zařadili závěsný systém. Vybrali jsme dle nás nejspolehlivější Holandskou firmu Artiteq. To především kvůli jejím háčkům ratchethook s pravděpodobně nejrychlejší instalací a bezproblémovostí. Od té doby nám nespadl žádný obraz a systém neustále prodáváme.

Velkoobchodně jsme sortiment nerozšiřovali tolik – čítá cca. 350-400 druhů lišt, neboť jsme nebyli schopni zajistit tak široký sortiment jako máme na prodejnách. Ten je zhruba trojnásobný, ale velmi jsme zapracovali na spolehlivosti. Garantujeme dodání zboží do 24 hodin, po Praze pak pravidelné zavážení zboží a to včetně kurýrních služeb, kdy dodáme do rámařství hotový rám do několika hodin.

Spustili jsme E-shopy, které jsme rozdělili podle jejich zaměření. Některé zboží jsme vytlačili z prodejen právě na weby, jako je Ramomat.cz. Tím jsme se pak mohli na prodejnách opět více věnovat zákazníkům. Další web zavesne-systemy.cz se začal věnovat problematice věšení obrazů. Následně se eshopy sloučily do jednoho a to dantik.cz, který je pro vás dostupný v současnosti.

Usadili se zaměstnanci, z nichž každý je naprostý profesionál ve svém oboru. Rámaři jsou schopni z lišty vykouzlit jakýkoliv tvar. Za pomoci truhlářů pak rámujeme televize, kytary, vyrábíme vitríny.  Adjustérky pracují s takovou pečlivostí, že běžně rámujeme brouky, motýly nebo rozebrané historické hodinky. Zaměstnanci ve skladu a balírně denně posílají desítky hotových rámů a polotovarů po celé republice aniž by se poškodili. Jeden z kolegů se věnuje instalacím obrazů v muzeích a galeriích. V kanceláři se o průběh zakázky svědomitě stará kolegyně. Zde se i další kolegové starají o velkoobchodní zákazníky, celkový chod firmy a nestandardní zakázky. 

 

Odebírejte newsletter a mějte přehled
Rady, tipy, nápady, kampaně

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

      

 

 Dantik.cz na FAVI.cz

 

DANTIK, s.r.o.