Zkuste si sestavit rámeček s paspartou a vizualizací
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.12.2020
24.12.2021 | Přejeme krásné svátky
Předpokládané vyřízení vaší objednávky  tato stránka nahrazuje veškeré termíny psané přímo u zboží Aktualizace 24.12.2021 ESHOPOVÉ OBJEDNÁVKY ... číst celé
30.11.2021
Tipy na vánoční dárky
Inspirace na skvělé dárky k Vánocům, které doopravdy udělají radost   Dárek se vzpomínkou Dárek s hodnotou Osobní dárek To vše můžete sehnat práv... číst celé
21.10.2021
Čtvrtek, 28.10. a v pátek, 29.10.2021 PRODEJNY UZAVŘENY
Vážení zákazníci,  ve čtvrtek, 28.10. a v pátek, 29.10.2021 jsou naše prodejny Řepy, Hradčanská a Flóra UZAVŘENY.  E-shopové objednávky zpracujeme v... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Odebírejte newsletter a mějte přehled

Nechcete přijít o nové zajímavé nabídky a kampaně?

Nebo nové tipy, rady a nápady

Přihlašte se do našeho newsletteru

 1. Úvod
 2. Další služby
 3. Pro výtvarníky
Malíři

 

Dantik je rodinná firma se zhruba 15 zaměstnanci, která se  na trhu s rámy na obrazy pohybuje od revoluce. Majitel firmy vlastní restaurátorskou licenci třídy A na restaurování starožitností a je soudní znalec v oblasti oceňování starožitností.

Spolupracujeme s předními českými muzei a galeriemi, včetně Uměleckoprůmyslového muzea, Národní galerie, Muzea hlavního města prahy a také s Pražským Hradem (viz referencí / co o nás napsali).

Zakládáme si na kvalitě a dobrém jméně. Snažíme, aby se rámy od nás byly jedinečné a nezaměnitelné.

V dnešní době je těžké umělecká díla prodat. Je proto logické, že autorům se zrovna moc nechce investovat do rámů a raději prodávají obrazy pouze napnuté na blindrámu. My však ze zkušenosti víme, že vhodně zvolený rám má dopad na prodejnost obrazu  - minimálně z 20%.

V poslední době začínáme sledovat poměrně značný nárůst rámování obrazů přímo jejich autory. Jedním z průkopníků je Michal Singer, který rámuje převážnou většinu obrazů naprosto specifickým způsobem. Téměř všechny rámy jsou složeny z  2 - 4 rámů vložených do sebe. Některé obrazy jsou vyfocené na jeho stránkách. Na fotografiích bohužel nejsou zřetelné některé zajímavé detaily: kombinace lesklých a matných materiálů, hloubka rámů a přesná barevnost.

Jsme přesvědčeni, že dobré zarámovaní obrazu je výhodné pro všechny tři strany: pro malíře, pro kupce jeho obrazu a samozřejmě i pro nás. Pro nás je důležité, aby se k nám malíři vraceli. Prodat umělci jeden nebo dva rámy postrádá hlubší smysl. Nabízíme umělcům dlouhodobou spolupráci, jejímž výsledkem by se měl stát zvýšený prodej obrazů. Budeme rádi, pokud to s námi zkusíte, ale především, pokud vám spolupráce s nám pomůže prodat více obrazů. Ještě v jedné věci Vám můžeme být prospěšní. Stává se, že umělec má jeden názor na rám, jeho zákazník druhý a my fungujeme jako prostředník. Umělec dává často přednost co nejméně nápadnému rámu (který se hodí do galerie a dá vyniknout samotnému dílu) a kupec naopak rámu zajímavému, odlišnému od těch, které již má doma.

V posledních letech se hodně změnila skladba lidí, kteří kupují obrazy. Jsou to především movitější zákazníci, někteří z nich ani obrazům příliš nerozumí a nakupují je i z důvodu investičních. Takoví kupci žádají kompletní servis a nechtějí mít „problémy a komplikace“ (cituji jednoho zákazníka). Bohužel často nemají vkus a výběr rámů je pro ně složitý. My jim samozřejmě rádi pomůžeme. Podmínkou ovšem je, aby obraz vůbec zakoupili. 

Problém není v tom, že někteří lidé nemají dost peněz. (Jak říkal jiný zákazník: někteří lidé mají tolik peněz, že koupit si obraz za 150 000 Kč je pro ně jako koupit si rohlík, ale s obrazem chtějí i servis - dopravu, třeba i zavěšení na stěnu - a chtějí ho mít doma hned.)

Všechny tyto služby jsme schopni zajistit. Již zarámovaný obraz lze samozřejmě z rámu vyjmout  a dát do rámu jiného. Nestalo se ovšem ještě, že by si někdy někdo koupil obraz, na který jsme rám vybírali spolu s umělcem, a chtěl ho pak dát do jiného  do jiného rámu. Také se nikdy nestalo, že by někdo chtěl obraz bez rámu jen proto, aby ušetřil třeba 1500 Kč. 

Zákazníci mají někdy obavy, co volbě rámu řekne umělec. Podle naší zkušenosti to většinou není problém. Ale nejlepším výsledkem je samozřejmě shoda umělce i kupce, pokud jde o volbu rámu.

Co umělcům nabízíme:

 • Rádi spolu s vámi podiskutujeme a zkusíme vybrat rámy, které by se podle našeho názoru mohly líbit vám i vašim kupcům. že by se vám a v tomto případě „především vašim kupcům“ mohli líbit. Pak můžeme udělat nějaký jednoduchý test.
 • Jsme schopni vám zajistit výstavní servis, prodáváme závěsné systémy na obrazy a také  výstavní systémy, pomocích nichž jsme schopni pověsit výstavu o 200 obrazech za pár hodin.
 • Jsme schopni odvézt  zarámované obrazy přímo vašemu kupci v čase, který mu vyhovuje. Máme velká auta, případně spolupracující firmy a jsme schopni dovézt cokoliv kamkoliv (přepravovali jsme i obrazy 2,5 x 4 metry).
 • Obraz můžeme i pověsit přesně tam, kam si určíte - kdekoliv v České republice. Vše závisí na domluvě.
 • Jsme schopni dokonce rám, který je tak velký, že neprojde dveřmi do místnosti, kvůli rozebrat, sejmout plátno z blindrámu, pronést dovnitř, znovu napnout a nasadit rám a pak pověsit na stěnu (včetně  jejího "zrentgenování", abychom nenavrtali vodu, elektřinu, nebo nějaké jiné vedení).
 • Naše truhlárna je schopna nařezat v nejrůznějších formátech sololitové, MDF, alubondové či jakékoliv jiné desky, na které chcete malovat.
 • Naše výroba je schopna vyrobit rám nebo lištu výhradně jen pro vás (lišty různě vypalované, vyškrabávané, nebo naopak ručně pozlacené starými technikami - majitel firmy DANTIK má státní restaurátorskou licenci třídy „A“ a  mimořádné zakázky jsou pro něho výzvou.
 • Umíme plátna napínat, přepínat, žehlit i rovnat
 • Umělecké dílo zabalíme tak, tak, aby se dalo autem, nebo letadlem poslat kamkoliv po světě, příp. přepravu  i zařídíme.
 • Grafiku zarámujeme do muzeálního skla, muzeálního akrylátu, nekyselých paspart atd…
 • Jsme schopni zarámovat obraz, motýly, kytary, televize, boxerské rukavice, hodinky atd.
 • V případě trvalejší spolupráce vám poskytneme provizi ze zakázek, které zprostředkujete.
 • Jsme schopni vám rám vyrobit během čtvrt hodinky, zatímco si u nás vypijete italské espresso nebo čaj.
 • Rádi vás provedeme po naší výrobě, ukážeme vám, že náš sklad čítající asi 800 druhů a 100 km lišt je skutečně plný a není to jen číslo dostupných lišt z katalogu.
 • Můžete si hotové obrazy vyzvednout v kterékoliv z našich prodejen na Vinohradské, Flóře, Hradčanské. Nejlépe se ale o vás asi postaráme v Hlubočepech, kde se poměrně často můžete setkat se svými kolegy.
 • Dovolte malé odlehčení na závěr: Malujte a nechte nás, abychom se postarali o vše ostatní. Čím víc budete prodávat, tím víc budeme rámovat a spolupráce bude zajímavější pro obě strany.
 • Půjčování rámů na výstavy

 

 

 

Odebírejte newsletter a mějte přehled
Rady, tipy, nápady, kampaně

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: dantik@dantik.cz / IČ: 63075652

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

DANTIK, s.r.o.