Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

sk

NOVINKY

arr323.03.2018 | Hledáme nové posily do našeho týmu  Potřebujeme posílit administrativu, sklad a expedici zakázek, truhlárnu i rámárnu. Pokud hledáte... arr313.12.2017 | Dostupnost zboží před vánociAktuálně přijeté objednávky     služba / produkt / kategorie Pod Žvahovem Ostatní... arr306.12.2017 | Česká pošta a doručování před Vánocemi  Česká pošta nestíhá doručovat zásilky. Na objednaný balík čekají někteří i dva týdny.  Přes... arr309.10.2017 | Záruka Dantik 3 roky  Našim výrobkům věříme, proto prodlužujeme záruku na veškerý sortiment zakoupený na našem webu... arr322.05.2017 | Přidali jsme rámy Kiel  Do nabídky standardních rámů jsme přidali profil Kiel....

KONTAKTY

DANTIK, s.r.o.
Pod Žvahovem 463/21b
Praha 5, 15400
tel: +420 251 682 118
dantik@dantik.cz
-------------------------------------------
stav objednávek | 251 682 118

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 120,00 Kč
Naše cena 4,00 Kč

» Časté otázky
Proč rámovat v rámařství

 

Rozmýšlíte se, zda zvolit bílý, černý nebo hnědý rám? Měl by být dřevěný a úzký, aby obraz nerušil? Jde Vám hlavně o to aby stál pod 200 Kč? Tak to jste asi ještě nebyli nikdy v rámařství, nebo byli v takovém, kde vám nikdo neporadil.

Pokud opravdu chcete bílý, hnědý či černý úzký rám ?

Nejlepší je zajít do obchodního domu. Tam seženete rám z MDF potažený papírem a vyrobený na standardní rozměry. Při troše štěstí i s nějakou alespoň 1mm silnou paspartou. Kvalita nic moc, ale na první pohled rozdíl moc nepoznáte, účel celkem splní. A že se za půl roku pravděpodobně vytrhne háček nebo se lišta vlivem vlhkosti prohne? No přeci za ty peníze je možné si koupit rámy dva za cenu jednoho...

Dejte rámařům šanci a věnujte jim hodinu času (zjistíte v čem je rozdíl)

Pokud se však jednou zastavíte u rámaře a necháte si poradit, předvést barevné pasparty, jiné druhy rámů, které by vás nenapadli, dvojrámy, kdy se mezi rám a obrázek vloží ještě malá lištička s další doplňkovou barvou, již Vás nikdy nenapadle se omezovat jen na bílý, černý nebo hnědý úzký rám. Na otázku zda má smysl udělat si hodinku času a zastavit se v rámařství si pak odpovíte sami :) Pokud Vám rámař takový servis nenabídne, jděte jinam.

Máte strach, že si nebudete vědět rady s výběrem?

No právě proto na Vás na prodejně čekáme...
Stačí se zastavit a až se Vás prodavač zeptá, jakou máte představu, zeptejte se, zda by mohl něco doporučit. Prodavač začne na Váš obrázek přikládat lišty a pasparty, které se k obrázku hodí. Během chvíle si uděláte vlastní představu.

Pak Vám prodavač u pár favoritů řekne ceny které Vám pomůžou se zorientovat. U rámečku A4 se mohou ceny pohybovat v rozmezí 300 - 1500 Kč, pokud je to pro Vás moc, vybere se něco levnějšího. Pokud je cena přijatelná, je možné třeba vyměnit sklo za antireflexní nebo dokonce “artglass”, který je téměř neviditelný. Neustále jste přitom informováni o ceně a volíte, zda si přejete nižší cenu a ubrat třeba druhou lištu, druhou paspartu, nebo naopak chcete vidět víc.

jam (29,5,2018)

Jak zvolit velikost rámu, jak se co měří atd…

Euroklip:

Pokud si kupujete euroklip (sololitová deska se sklem či plexisklem), doporučujeme volit přesný rozměr. Pokud tedy má váš obrázek formát 30x40, objednejte euroklip 30x40.

Ačkoliv někteří výrobci mají v euroklipech (clip-fix, kliprám atd…) paspartu, nejedná se o skutečnou paspartu, ale pouze papír, ze kterého lze pasparta vyříznout (vytrhnout), problém spočívá v tom, že euroklip nedokáže pevně přitisknout přední sklo k zadní desce. Pokud tedy obrázek nedosahuje až na kraj ke klipové sponě, velmi pravděpodobně sjede. V případě puzzle určitě, v případě „papírové pasparty“ pokud do ní obrázek vlepíte nikoliv, ale i tak většinou to nevypadá nejlépe.

U puzzle je navíc při objednání většího formátu druhý problém. Mám puzzle 30x40 a objednám euroklip 40x50 (abych měl kolem dokola 5cm z každé strany). Puzzle jsou ale cca 2mm silné a jakmile na euroklip nasadím klipovou sponku, u krajů klipová sponka přitlačí přední sklo ( u plexi ještě víc) k zadní desce. Přední sklo/plexi je tedy prohnuté, vytvoří se taková „čočka“ na světle to pak nevypadá dobře.

Rámy dřevěné, hliníkové, výměnné atd.

Pokud si přejete zarámovat obrázek ve formátu například 30x40 cm bez pasparty (paspartu probereme později) objednáte také formát 30x40. Na rozdíl od euroklipu, který je vyráběn přesně, se rámy vyrábějí o cca 2mm větší, aby se do nic dalo sklo,  obrázek a zadní deska (podklad) vložit a později, kdy obrázek různě pracuje vlivem vlhkosti stačí 2 mm na to, aby se nevlnil.

Pozor, sice objednáte 30x40, my vyrobíme 30,2x40,2 ale na zdi pak z obrázku uvidíte cca 29x39. To proto, že cca 3-7mm (záleží na typu rámu) překryje falc rámu. Ten brání sklu, aby nevypadlo dopředu. Je tedy třeba si uvědomit, že například podpis obrázku (který někteří autoři umísťují velmi nízko) zmizí.

Pasparta:

Pokud si přejete obraz s paspartou (což vypadá asi nejlépe – teď ale nemyslím papír z kliprámu který je nazýván paspartou, ale 1,4 mm silný, speciální barevný kartón s bílým řezem, který  zároveň chrání obrázek, aby se přímo nedotýkal předního skla) je asi nejlepší zajít si do rámařství.

Pokud si ale chcete vše zarámovat sami, pasparta se měří tak, že si položíte obrázek před sebe a změříme požadovaný výřez. Měříme nejprve šířku, posléze výšku výřezu. Bereme v úvahu, že obrázek, nebo alespoň papír musí být větší než výřez ideálně o 5mm a víc, jinak by obrázek výřezem v paspartě propadl dopředu. Pak změříme okraje pasparty (šířku pasparty), například obrázek 30x40 zaměřím s výřezem 29x39, kolem přidám okraje (vlevo 5 cm, nahoře 5cm, vpravo 5 cm, dole např. 6 cm)  a zapíši  celou paspartu takto 29x39 5/5/5/6 (výřez a okraje levý/horní/pravý/dolní). To bohatě stačí pro výrobu pasparty. My vyřízneme z paspartovacího kartónu, který má většinou rozměr 80x120 cm, výřez (otvor) 29x39 cm, přidáme okraje nahoře a po stranách 5 cm, dole 6 cm, vyjde nám venkovní formát pasparty, v tomto případě například šířka 29+5+5=39 výška 39+5+6=50. Pokud si vyberete rám, vyrobíme rám 39,2x50,2 takže vše sedí. Jediné na co je třeba dávat pozor je opět falc rámu, sice jsme vyřízli paspartu s šířkou 5 cm, vidět bude ale jen 4,5 cm v případě, že rám má šířku falce 5 mm.

Pasparta se dá vložit i do euroklipu, není to ale běžné.

Shrnutí:

  • Puzzle do klipu - máte puzzle 30x40, objednejte euroklip 30x40
  • Rám ( přesný rozměr ) -  pokud máte obrázek 30x40, objednáte 30x40, my vyrobíme 30,2x40,2. Je ale třeba počítat s tím, že průhled rámu, bude cca 29x39 (z každé strany cca 5mm překryje falc, který brání vypadnutí skla dopředu)
  • Pokud chcete paspartu, přečtete si prosím odstavec o paspartách

                                                                                                                                  jam (29.5.2018)

Proč mám v rámu dva háčky?

dva háčky používáme od určité velikosti z důvodů lepší stability obrazu ("nevisí nakřivo"), dále tímto opatřením předcházíme prohýbání lišty u velikých a těžkých rámů

Odvezu 3 metry dlouhou lištu?
  • pokud vlastníte auto s úpravou combi, (například ocávia) lištu nasunete zezadu do kufru a dále mezi sedačkami až do prostoru ke spolujezdci
  • pokud nemáte combi úpravu lze lištu nasunout okénkem spolujezdce, lišta bude cca 75 cm z okénka vyčuhovat
  • lištu Vám lze i zaslat, používáme ověřené přepravní společnosti (po Praze Messenger, po celé ČR Toptranz)
Řežete sklo?

běžná skla neřežeme, pro rámování a paspartování obrazů používáme sklo o síle 2 mm (nabízíme široký výběr speciálních skel - antireflexní sklo potlačující odlesky, sklo s UV ochranným filtrem proti vyblednutí barev, muzeální sklo s bezpečnostní folií a v neposlední řadě i stálobarevné a otěruvzdorné rámařské plexisklo)

Veškeré další sklo různé síly a velikosti včetně fazetování, vrtání a zábrusů pro nás zpracovává firma Alfaglass

Kde mi uříznou sklo na stůl / zrcadlo?

Sklo na stůl Vám uřízne firma Alfaglass včetně zabroušení hran nebo vrtáním děr na uchycení. stejně tak zrcadlo včetně zabroušení hran, vybroušených fazet nebo případného vrtání děr na uchycení.

Čistíte obrazy?

nečistíme, máme dojednanou trvalou spolupráci s mistrem oboru, panem Janem Klejnou (tel.: 603 469 647), který je držitelem restaurátorské licence Ministerstva kultury