RÁMOMAT - VYZKOUŠEJTE ZDARMA VIZUALIZACI RÁMŮ

Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
24.01.2023
VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA v Dantiku
Chcete pracovat v rámování DANTIK? ZDE najdete seznam volných pracovních míst     číst celé
Zobrazit všechny novinky
Mýty a fakta o rámování obrazů

 

Zde bychom chtěli popsat nejčastější dotazy, představy či názory, kteří naši zákazníci mají. Ty buď potvrdit, vyvrátit, nebo na ně odpovědět.

Jakou má mít rám barvu, má se hodit ke zdi či nábytku?

Především by se měl rám a pasparta hodit k obrazu, musí být na první pohled vidět, že tento rám byl vyrobený přímo na tento obraz. Je vhodné, aby některá z barev na obraze (ale nemusí to být ta dominantní) byla zastoupená na rámu. Ještě lépe se dá rám doladit pomocí druhého rámu.

Nechci aby rám obraz rušil

Ano chápu ale kde je skutečný důvod?

1) bílý, nebo neutrální rám používají galerie

v zásadě je rám erární, přehazuje se z díla na dílo, není možné ke každému obrazu vybírat speciální kombinaci. Další důvod je, jak by to vypadalo, kdyby v galerii nebylo nic sjednocujícího?

2) malíři a umělci v historii obrazy nerámovali

malíři často bývali slavní až po smrti. Barvy byly drahé, plátno taktéž. Cena obrazů stoupala dlouho po jejich smrti. Za svůj život často moc obrazů neprodali. Obrazy se přemalovávaly, aby se ušetřilo za plátno. Kde by tedy braly peníze na rámy? Například originální rám od Zrzavého jsou jen stlučená prkna natřená bílou barvou.

myslíte že malířům vadí barevné, moderní, rustikální nebo nějaké jiné rámy než bílé?

Jsem přesvědčen že nikoliv. Soudím z toho, že řada velmi známých umělců u nás obrazy rámuje, kteří to jsou se můžete podívat do referencí. Dokonce někteří z nich s obrazy vyloženě experimentují, dávají na obraz dva, tři nebo 4 rámy, malují přes ně, nechávají své díla různě upravovat, aby k rámu lépe sedla.

Malíři se z našeho názoru dělí na 2 skupiny:

první z nich obrazy rámují velmi kvalitně, neboť jejich zákazníci mají rádi kompletní služby. Částku za rám samozřejmě k obrazu přiúčtovávají s nějakým rozumným ziskem. Mají za to, že zarámovaný obraz je daleko prodejnější než nezarámovaný (s čímž souhlasím, neboť se vracejí).

Výhoda: zákazník má plný servis, Rám perfektně padne a obraz se bude více líbit, zákazník si ho může rovnou pověsit na zeď, umělec neriskuje, že zákazník špatně zvoleným rámem obraz degraduje. Dovedete si představit, jak vypadá hezká grafika v euroclipu?

Nevýhoda: musí do rámu investovat (riziko). Rám musí být zcela perfektní, aby k dílu naprosto seděl a jeho klient neměl pochybnosti že jde o autorský rám přímo k dílu (proto se často používají dvourámy (2 rámy v sobě) malíř riskuje, že kvůli navýšení ceny o rám si ho někteří zákazníci nebudou moci dovolit.

Druhá skupina do obrazu neinvestuje, ušetří za rám, ale je jen skutečně málo těch malířů, kteří by považovali dobrý, byť jiný než bílý, rám za špatný pro jejich dílo. Jde jim přeci jen o to, aby se líbil všem a prodali další.

3) Obraz máte doma a né v galerii

Obraz budete mít přeci doma a né v galerii, obraz si zcela jistě zaslouží dobrý rám, pokud rám nechcete, pověste si obraz na zeď jen napnutý na blindrámu, nebo v L liště, ale zkuste zbořit tento předsudek a pokud budete mít chvilku, přineste ho ukázat do nějakého rámařství a vyzkoušejte nějaké varianty. Obyčejný bílý rám si obraz u vás doma nezaslouží.

Nemusíte mít strach, možná si někdo prvně všimne rámu, ale pak se přece každý podívá na obraz, kdyť rám je tam jen proto, aby obraz vypadal dobře a dokončeně. V ideálním případě se někdo bude zabývat tím, jestli ten rám k obrazu sedí, jestli není velký, nebo vše z čeho máte obavu. Celou tu dobu se ale dívá na váš obraz, přemýšlí o něm a o to přeci jde ne?

Pasparta je zbytečná

Skoro bych řekl, že pasparta je naprosto nepostradatelná u 90% našich zakázek. Teoreticky je zbytečná u nějakých certifikátů a plakátů, které se například dávají do euroklipů, i ty jsou ale připraveny na "papírovou paspartu". A samozřejmě se nedává na "plátna".

Pasparta dodává obrazu zcela jinou úroveň, přitom za poměrně malou cenu, dolaďuje barevnost mezi rámem a obrazem, zajišťuje, aby sklo (galerijní plexi) neleželo přímo na obrázku (tedy aby se obrázek ke sklu nepřilepil), dává obrázku vzdušnost. Rozhodně stojí za to si rozdíl alespoň vyzkoušet a chtít po vašem rámaři, aby vám paspartu ukázal.

Malý obraz musí mít malý rám

Nikoliv, záleží na způsobu zarámování, i k malému obrazu se může hodit masivní rám, záleží na konkrétním případu. Někdy se velkým rámem u malého obrazu velmi posílí jeho vzácnost, zajímavost atd. S malým rámem by se vám na stěně ztratil. Je ale potřeba dávat pozor na to, aby kolem obrázku byl dostatek místa, aby obraz „mohl dýchat.“ Například dát obrázek do pasparty, na stěně mu pak věnovat větší prostor atd. Je ale potřeba postupovat velmi citlivě.

 

Dotaz

Dobrý den, máme 2 obrázky z kalendáře s motivy, které se nám velmi líbí a chtěli bychom je použít k výzdobě bytu. Údajně existuje metoda, kterou je lze upravit tak, aby vypadaly jako namalovaný originál. Jedná se o metodu nažehlování? Děkuji. Irena

Dobrý den, nažehlit kalendář například na plátno je možné, nicméně to pak nevypadá o moc lépe. Aby to vypadalo jako malba, je třeba obrázek pomalovat speciálním gelem, který na něm udělá strukturu. V zásadě se kalendář přemaluje.
Druhá, levnější varianta, je obrázek nascanovat a vytisknout na plátno. Obrázek má pak strukturu plátna. Sice nemá takovou hloubku jako v první variantě, ale i tak je vidět, že jde o plátno, zatímco nalepený plakát je stále absolutně bez struktury.
Cena první varianty je cca 2x až 3x vyšší, něž té druhé.
Hezký den

Dotaz

Dobrý den, dostali jsme obraz, který byl dlouho ve vlhkém prostředí a teď se nám na něm udělala plíseň. Existuje něco, čím by se to dalo odstranit? Předem moc děkuji za odpověď. p.S

Dobrý den. Váš problém je samozřejmě řešitelný. Bylo by ale dobré vidět alespoň fotku dané věci a podle toho určit jde-li o reprodukci nebo vážnou archiválii. V případě vážné věci bych spíše doporučil restaurátora papíru, který by věc odkyselil a následně nakonzervoval. Budete-li mít o takovou práci zájem, mohu se zeptat a případně Vám dát kontakt.
 
Půjde-li o běžnou věc a chcete-li si to udělat sami, ometl bych plíseň štětečkem a napustil ajatinovou tinkturou, která se v těchto případech používá a je normálně dostupná v lékárnách.
Tou by se rám po vyčištění nastříkal rozprašovačem na květiny (pozor, je nažloutlá a čirá). Použil bych tak 3% roztok. To by mělo zajistit fungicidní prevenci, před dalším šířením plísně. Je to ale nepříliš odborný zásah a dokud se neposoudí konkrétní stav napadení, druh papíru, druh barev (aby se nerozpily), je to i poměrně riskantní a nemohu za výsledek ručit. Je to na Vás.
 
Následně by bylo zřejmě třeba vyměnit zadní podklad (možná nekyselý) a zauvažovat o použití muzeálního skla.
 
Hezký den
 

Dotaz

Dobrý den, dostali jsme po babičce starý obraz s krásným pozlaceným dřevěným rámem, cca 100 let starý. Obraz byl na vyhození, ale rám je zachovalý. Chtěli bychom ho něčím impregnovat, nebo obnovit zlatý nátěr. Můžete nám prosím poradit čím a jak ho obnovit? Máme představu o transparentním napouštědlu proti červotočům, nicméně by neměl být mastný, jelikož bude viset na tapetované zdi. Děkujme za Váš čas a odbornou radu. M. K.

Dobrý den, spolehlivý a poměrně šetrný prostředek na ochranu před červotočem je Lignofix. Existuje několik druhů a proto je třeba nechat si poradit v dobré drogerii. Oprava pozlacení je složitější, jedná-li se o pravé zlato je rozhodně lepší obrátit se na pozlacovače. Jde-li o jiné druhy náhražek zlacení, vydalo by to na celý článek.

Obecně je ale třeba postupovat velmi opatrně, vše je třeba zkoušet někde na kraji, voda a vše s obsahem vody, zvyšuje riziko poškození. Je třeba zjistit, co je špína a co patina. Často používané babské recepty jako čistit obraz cibulí atd., které proběhly televizí jsou vyloženě nevhodné – cibule obraz vyčistí, ale po určitě době totéž místo ztmavne.

Pokud byste chtěli obraz zrestaurovat, pošlete nám obrázek.

Hezký den

 

Dotaz

Dobrý den, dostal jsem darem obraz - olej, který má 4cm vysoký rám. Plátno je natažené přes okraje dozadu a boky jsou barevné, také namalované. Rámují se takové obrazy a nebo je to otázkou pouze vkusu. Děkuji za radu J.H

Dobry den,

V současné době je „módní“ takováto plátna nerámovat. Nicméně velmi to pramení i z toho, že nerámovat obrazy je levnější, nebo zákazník neví, jak by obraz zarámoval.

Samozřejmě se zarámovat dají. Buď do takzvaných elek, (lišta ve tvaru L) do které se rám vloží, nebo klasicky. Velmi tedy, jak jste sám uvedl, záleží na vkusu.

Já osobně jsem viděl jen pár obrazů, ke kterým se rám skutečně nehodil. Byly to originály od Dominika Mareše na asi 7cm vysokých blindrámech, které vypadaly bezchybně. Poměrně dlouho jsem přemýšlel, jak bych obrazy zarámoval, ale i to největší "elko" by bylo malé a klasické rámování by schovalo pomalované plastické boky, které byli výjimečné (běžná výška blindrámu je 2cm, za vysokou se považuje cca 4cm, 7cm v Čechách není vůbec běžné a to obrazy odlišovalo).

Pokud budete chtít, zastavte se u nás a určitě vám poradíme. Na základě ceny v kombinaci se vzhledem se pak můžete rozhodnout.

Hezký den

 

Dotaz

Dobrý den, rád bych zarámoval malbu na hedvábí, rozměry cca 80x80cm. Můžete mi poradit, co a jak? Případně, zda můžu s plátnem přijít i do velkoskladu na Hlubočepích nebo musím na prodejnu? Děkuji. p. K.

Dobrý den, můžete přijít i do velkoskladu, je tady i prodejna.

Zarámovat to lze mnoha způsoby, záleží na vaší představě, ceně hedvábí (obrazu), ceně. Většina hedvábí se nedá napnout na blindrám, neboť je tak jemné, že se začne protrhávat.

Jedna z nejjednodušších možností je napnout ho na nějakou desku, jako třeba MDF, kartón, pěnovou desku a zarámovat.

Pokud si přejete aby byly vidět hezky i okraje hedvábí, dá se položit na nějakou například barevnou, nebo černou paspartu, jemně přichytit speciálními úchytkami, které mají jen pár mm, podobně jako výšivky, kolem nechat například 7cm barevný okraj a pak zarámovat.

Další, složitější variantou je, že se předchozí varianta vloží do takzvané "kazetky." Tedy, že sklo neleží přímo na hedvábí, ale je například 2 cm před ním.

Pak se dá postupovat ještě dále. Například se použije muzeální sklo, nebo se místo barevné pasparty a zadní desky použije sklo, tudíž je kolem hedvábí průhled – je tedy vidět zeď.

Pokud to k nám máte blízko, zastavte se. Ukážeme vám možnosti, vyslechneme si vaši představu a cenové možnosti a následně se třeba pro některou z variant rozhodnete.

Co se týká ceny, jednoduchá lišta + napnuté hedvábí na desku by se mohlo pohybovat kolem 1300Kč, nicméně je pravda, že pokud vám tady ukážeme variantu za 1300Kč a třeba 2000Kč, určitě se vám bude daleko více líbit ta dražší.

Hezký den

Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se při rámování obrazu, kresleného uhlem, používá nějaká ochranná folie, aby se např. nezašpinilo sklo. Děkuji za odpověď. p. Patrik.

Dobrý den, uhel, nebo pastel je třeba zafixovat, nejlepší je na to použít originální fixativ na pastel. Cenově se pohybuje kolem 170 až 200Kč. Někdo používá i lak na vlasy, zde je ale riziko že lak změní barvy. Především u pastelu.

Je třeba aplikovat přibližně 5–7 slabých vrstev a zkoušet, jestli přestal pastel pouštět. Případně pokud budete obraz rámovat, každý dobrý rámař by měl obraz zafixovat. Pokud by to neudělal, postupem času by se část uhlu přilepila na sklo a obrázek se zničil.

Hezký den

Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych zarámovat plakát o rozměrech cca 245x60cm. Teď ho mám na doma vyrobeném lištovém rámu pod jakousi folií podobnou laminu, která zažloutla. Mohli byste něco takového profesionálně obnovit? Chtěla bych pokud možno něco lehkého, nikoliv sklo. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, určitě to možné je, místo skla je možné dát před obrázek plexi. Existují dvě možnosti:

PET – nejlevnější verze plexiskla, v zásadě ji nepoužíváme a velmi pravděpodobně by se stejně vlnilo, také záleží zda je obraz na výšku, nebo šířku. Je asi 1,4 mm silné, jedná se o materiál podobný plastovým lahvím na vodu, je poměrně měkký, tudíž může docházet k poškrábání. Podobné plexi se používá i na běžných euroclipech a především na již hotových rámech kupovaných v obchodech.

Nesrovnatelně kvalitnější plexi (akrylát) je "PLEXI čiré," galerijní. Jedná se o 2 mm silný extrudovaný akrylát, který má UV protekci 95% v čiré variantě, nebo 100% v matné. Parametry tedy téměř odpovídají muzeálnímu sklu, které stojí více než 10x více. Toto plexi by stálo na váš obrázek zhruba 1800Kč s DPH. S lištou například 1756 (viz záložka lišty) 2362Kč s DPH.

Pokud by to bylo drahé, je možné plakát nalepit, nicméně je skutečně poměrně velký, cena nebude výrazně nižší a kvalitativně to nebude úplně ono.

Hezký den

Dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď. Znamená to, že se můžu s tím obrázkem za vámi vypravit? A kam? p. Eva

Dobrý den, určitě můžete, pokud máte auto, nejideálnější je to v Hlubočepích – zde se vše vyrábí (Pod Žvahovem 463/21b v areálu školy), ale můžete si vybrat kteroukoliv z našich prodejen. Podívejte se do kontaktů na www.dantik.cz určitě si vyberete.

Hezký den, Lukáš Česal

Dotaz

Dobrý den rozbil jsem sklo na obrázku, koupil nové a teď potřebuji paspartovací pásku, abych přilepil paspartu zpět. Kde takovou pásku mohu sehnat? Prosím dejte mi vědět a děkuji. Ta stará byla asi 30mm a koupím celou dávku. Barva bílá, nebo jakákoliv od žluté do hnědé a všechno mezi. Děkuji pan Miloš

Dobrý den, jestli chápu správně tak jste měl něco, čemu se říká "komplet" zadní karton, na něm obrázek, pasparta a lemovka – "něco jako kobercová páska". Ve skutečnosti je to obyčejné plátno, nebo nějaká tkanina nařezaná na potřebné proužky. Sklo se očistí, pak se na něj nalepí lepidlem papír, asi 5mm od kraje, který se přehne zezadu a drží celý komplet pohromadě. Na něj se pak lepí plátno. Můžeme Vám nějaké proužky poslat, ale upřímně řečeno, jedná se o poměrně pracnou techniku, pokud to má být hezky čistě upravené.
Hezký den
 
Děkuji mnohokrát za odpověď. Měl jste asi pravdu, že se to musí nařezat. Myslel jsem, že existuje paspartovací páska, která je na jedné straně lepící a přidá se tam. Když je to tak složité, tak budu muset změnit postup. Děkuji ještě jednou a jsem s pozdravem p. Miloš
 
Dobrý den, je to poměrně složité, profesionálům to trvá tak 30-45 minut. Celkově to pak často vyjde i dráž, než jednoduchý rámeček, který většinou vypadá i lépe. Toto se hodí na některé staré věci, ale i rám se dá vybrat hezký.
 
Hezký den
 
Proč rámovat v rámařství

 

Rozmýšlíte se, zda zvolit bílý, černý nebo hnědý rám? Měl by být dřevěný a úzký, aby obraz nerušil? Jde Vám hlavně o to aby stál pod 200 Kč? Tak to jste asi ještě nebyli nikdy v rámařství, nebo byli v takovém, kde vám nikdo neporadil.

Pokud opravdu chcete bílý, hnědý či černý úzký rám ?

Nejlepší je zajít do obchodního domu. Tam seženete rám z MDF potažený papírem a vyrobený na standardní rozměry. Při troše štěstí i s nějakou alespoň 1mm silnou paspartou. Kvalita nic moc, ale na první pohled rozdíl moc nepoznáte, účel celkem splní. A že se za půl roku pravděpodobně vytrhne háček nebo se lišta vlivem vlhkosti prohne? No přeci za ty peníze je možné si koupit rámy dva za cenu jednoho...

Dejte rámařům šanci a věnujte jim hodinu času (zjistíte v čem je rozdíl)

Pokud se však jednou zastavíte u rámaře a necháte si poradit, předvést barevné pasparty, jiné druhy rámů, které by vás nenapadli, dvojrámy, kdy se mezi rám a obrázek vloží ještě malá lištička s další doplňkovou barvou, již Vás nikdy nenapadle se omezovat jen na bílý, černý nebo hnědý úzký rám. Na otázku zda má smysl udělat si hodinku času a zastavit se v rámařství si pak odpovíte sami :) Pokud Vám rámař takový servis nenabídne, jděte jinam.

Máte strach, že si nebudete vědět rady s výběrem?

No právě proto na Vás na prodejně čekáme...
Stačí se zastavit a až se Vás prodavač zeptá, jakou máte představu, zeptejte se, zda by mohl něco doporučit. Prodavač začne na Váš obrázek přikládat lišty a pasparty, které se k obrázku hodí. Během chvíle si uděláte vlastní představu.

Pak Vám prodavač u pár favoritů řekne ceny které Vám pomůžou se zorientovat. U rámečku A4 se mohou ceny pohybovat v rozmezí 300 - 1500 Kč, pokud je to pro Vás moc, vybere se něco levnějšího. Pokud je cena přijatelná, je možné třeba vyměnit sklo za antireflexní nebo dokonce “artglass”, který je téměř neviditelný. Neustále jste přitom informováni o ceně a volíte, zda si přejete nižší cenu a ubrat třeba druhou lištu, druhou paspartu, nebo naopak chcete vidět víc.

jam (29,5,2018)

Jak zvolit velikost rámu, jak se co měří atd…

Euroklip:

Pokud si kupujete euroklip (sololitová deska se sklem či plexisklem), doporučujeme volit přesný rozměr. Pokud tedy má váš obrázek formát 30x40, objednejte euroklip 30x40.

Ačkoliv někteří výrobci mají v euroklipech (clip-fix, kliprám atd…) paspartu, nejedná se o skutečnou paspartu, ale pouze papír, ze kterého lze pasparta vyříznout (vytrhnout), problém spočívá v tom, že euroklip nedokáže pevně přitisknout přední sklo k zadní desce. Pokud tedy obrázek nedosahuje až na kraj ke klipové sponě, velmi pravděpodobně sjede. V případě puzzle určitě, v případě „papírové pasparty“ pokud do ní obrázek vlepíte nikoliv, ale i tak většinou to nevypadá nejlépe.

U puzzle je navíc při objednání většího formátu druhý problém. Mám puzzle 30x40 a objednám euroklip 40x50 (abych měl kolem dokola 5cm z každé strany). Puzzle jsou ale cca 2mm silné a jakmile na euroklip nasadím klipovou sponku, u krajů klipová sponka přitlačí přední sklo ( u plexi ještě víc) k zadní desce. Přední sklo/plexi je tedy prohnuté, vytvoří se taková „čočka“ na světle to pak nevypadá dobře.

Rámy dřevěné, hliníkové, výměnné atd.

Pokud si přejete zarámovat obrázek ve formátu například 30x40 cm bez pasparty (paspartu probereme později) objednáte také formát 30x40. Na rozdíl od euroklipu, který je vyráběn přesně, se rámy vyrábějí o cca 2mm větší, aby se do nic dalo sklo,  obrázek a zadní deska (podklad) vložit a později, kdy obrázek různě pracuje vlivem vlhkosti stačí 2 mm na to, aby se nevlnil.

Pozor, sice objednáte 30x40, my vyrobíme 30,2x40,2 ale na zdi pak z obrázku uvidíte cca 29x39. To proto, že cca 3-7mm (záleží na typu rámu) překryje falc rámu. Ten brání sklu, aby nevypadlo dopředu. Je tedy třeba si uvědomit, že například podpis obrázku (který někteří autoři umísťují velmi nízko) zmizí.

Pasparta:

Pokud si přejete obraz s paspartou (což vypadá asi nejlépe – teď ale nemyslím papír z kliprámu který je nazýván paspartou, ale 1,4 mm silný, speciální barevný kartón s bílým řezem, který  zároveň chrání obrázek, aby se přímo nedotýkal předního skla) je asi nejlepší zajít si do rámařství.

Pokud si ale chcete vše zarámovat sami, pasparta se měří tak, že si položíte obrázek před sebe a změříme požadovaný výřez. Měříme nejprve šířku, posléze výšku výřezu. Bereme v úvahu, že obrázek, nebo alespoň papír musí být větší než výřez ideálně o 5mm a víc, jinak by obrázek výřezem v paspartě propadl dopředu. Pak změříme okraje pasparty (šířku pasparty), například obrázek 30x40 zaměřím s výřezem 29x39, kolem přidám okraje (vlevo 5 cm, nahoře 5cm, vpravo 5 cm, dole např. 6 cm)  a zapíši  celou paspartu takto 29x39 5/5/5/6 (výřez a okraje levý/horní/pravý/dolní). To bohatě stačí pro výrobu pasparty. My vyřízneme z paspartovacího kartónu, který má většinou rozměr 80x120 cm, výřez (otvor) 29x39 cm, přidáme okraje nahoře a po stranách 5 cm, dole 6 cm, vyjde nám venkovní formát pasparty, v tomto případě například šířka 29+5+5=39 výška 39+5+6=50. Pokud si vyberete rám, vyrobíme rám 39,2x50,2 takže vše sedí. Jediné na co je třeba dávat pozor je opět falc rámu, sice jsme vyřízli paspartu s šířkou 5 cm, vidět bude ale jen 4,5 cm v případě, že rám má šířku falce 5 mm.

Pasparta se dá vložit i do euroklipu, není to ale běžné.

Shrnutí:

  • Puzzle do klipu - máte puzzle 30x40, objednejte euroklip 30x40
  • Rám ( přesný rozměr ) -  pokud máte obrázek 30x40, objednáte 30x40, my vyrobíme 30,2x40,2. Je ale třeba počítat s tím, že průhled rámu, bude cca 29x39 (z každé strany cca 5mm překryje falc, který brání vypadnutí skla dopředu)
  • Pokud chcete paspartu, přečtete si prosím odstavec o paspartách

                                                                                                                                  jam (29.5.2018)

Proč mám v rámu dva háčky?

dva háčky používáme od určité velikosti z důvodů lepší stability obrazu ("nevisí nakřivo"), dále tímto opatřením předcházíme prohýbání lišty u velikých a těžkých rámů

Odvezu 3 metry dlouhou lištu?
  • pokud vlastníte auto s úpravou combi, (například ocávia) lištu nasunete zezadu do kufru a dále mezi sedačkami až do prostoru ke spolujezdci
  • pokud nemáte combi úpravu lze lištu nasunout okénkem spolujezdce, lišta bude cca 75 cm z okénka vyčuhovat
  • lištu Vám lze i zaslat, používáme ověřené přepravní společnosti (po Praze Messenger, po celé ČR Toptranz)
Řežete sklo?

běžná skla neřežeme, pro rámování a paspartování obrazů používáme sklo o síle 2 mm (nabízíme široký výběr speciálních skel - antireflexní sklo potlačující odlesky, sklo s UV ochranným filtrem proti vyblednutí barev, muzeální sklo s bezpečnostní folií a v neposlední řadě i stálobarevné a otěruvzdorné rámařské plexisklo)

Veškeré další sklo různé síly a velikosti včetně fazetování, vrtání a zábrusů pro nás zpracovává firma Alfaglass

Kde mi uříznou sklo na stůl / zrcadlo?

Sklo na stůl Vám uřízne firma Alfaglass včetně zabroušení hran nebo vrtáním děr na uchycení. stejně tak zrcadlo včetně zabroušení hran, vybroušených fazet nebo případného vrtání děr na uchycení.

Čistíte obrazy?

nečistíme, máme dojednanou trvalou spolupráci s mistrem oboru, panem Janem Klejnou (tel.: 603 469 647), který je držitelem restaurátorské licence Ministerstva kultury

Odebírejte newsletter a mějte přehled
Rady, tipy, nápady, kampaně

DANTIK, s.r.o. / Praha 5 / telefon: +420 251 680 209 / e-mail: eshop@dantik.cz / IČ: 63075652

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

      

 

 Dantik.cz na FAVI.cz

 

DANTIK, s.r.o.