Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

sk

NOVINKY

arr319.07.2018 | Výrazné rozšíření sortimentu a rámů na míru  Konečně se nám podařilo spustit na webu nový konfigurátor rámů na obrazy – nemusíte tedy již... arr323.03.2018 | Hledáme nové posily do našeho týmu  Potřebujeme posílit administrativu, sklad a expedici zakázek, truhlárnu i rámárnu. Pokud hledáte...

KONTAKTY

DANTIK, s.r.o.
Pod Žvahovem 463/21b
Praha 5, 15400
tel: +420 251 682 118
dantik@dantik.cz
-------------------------------------------
stav objednávek | 251 682 118

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Naše cena 5,00 Kč
Naše cena 4,00 Kč

Poradna » Jak se dělá ? (Pro kutily)
Jak vlepit obrázek do pasparty?

Obrázek do pasparty nevlepujte tak, že ho oblepíte kolem dokola páskou. Stačí jej přilepit na horní straně uprostřed jedním páskem 5 cm dlouhým, nebo pokud jde o širší paspartu (více než 50 cm širokou) tak 2 kousky lepící pásky 5-10 cm dlouhé.

Paspartu přilepím tak, že:

  • položíte si obrázek na stůl tiskem nahoru
  • ustřihnete si kus (5-10cm) lepící papírové pásky široké podle velikosti obrázku
  • přizvednete na horní straně obrázek a doprostřed vložíte ustřižený kousek lepící pásky tak, aby byla horní třetina lepící pásky vylézala nad obrázek
  • položíme zpět obrázek a přimáčkneme (teď máme na obrázku přilepenou lepící pásku lepidlem dopředu)
  • položíme lehce na obrázek paspartu a vycentrujeme
  • pokud vše sedí, paspartu přimáčkneme. Lepící páska se přilepí na zadní stranu pasparty (a to stačí, dole nebo po stranách jí nelepte !!!)

Obrázek je třeba lepit "volně" protože papír bude vlivem vlhkosti pracovat, pokud vlepíte obrázek do pasparty kolem dokola, nebo třeba i po stranách a dole, dojde po čase k jeho se zvlnění a odlepení.

jam (29.5.2018)

Jak se měří pasparta

Pasparta se měří tak, že si položíte obrázek před sebe a změříme požadovaný výřez. Měříme nejprve šířku, posléze výšku výřezu.  Bereme v úvahu, že obrázek, nebo alespoň papír musí být větší než výřez ideálně o 5mm a víc, jinak by obrázek výřezem v paspartě propadl dopředu. Pak změříme okraje pasparty (šířku pasparty), například obrázek 30x40 zaměřím s výřezem 29x39, kolem přidám okraje (vlevo 5 cm, nahoře 5cm, vpravo 5 cm, dole např. 6 cm)  a zapíši  celou paspartu takto 29x39 5/5/5/6 (výřez a okraje levý/horní/pravý/dolní). To bohatě stačí pro výrobu pasparty. My vyřízneme z paspartovacího kartónu, který má většinou rozměr 80x120 cm, výřez (otvor) 29x39 cm, přidáme okraje nahoře a po stranách 5 cm, dole 6 cm, vyjde nám venkovní formát pasparty, v tomto případě například šířka 29+5+5=39 výška 39+5+6=50. Pokud si vyberete rám, vyrobíme rám 39,2x50,2 takže vše sedí. Jediné na co je třeba dávat pozor je opět falc rámu, sice jsme vyřízli paspartu s šířkou 5 cm, vidět bude ale jen 4,5 cm v případě, že rám má šířku falce 5 mm.

Pasparta se dá vložit i do euroklipu, není to ale běžné.

Venkovní (vnější) rozměry

pasparty, jsou rozměry ve falcu rámu. Ve většině případů falc rámu překryje cca 5-7 mm z každé vnější strany pasparty. Falc pak drží paspartu, se sklem aby nepropadla dopředu z rámu.

Vnitřní rozměry (výřez)

je rozměr otvoru v paspartě.

Okraje pasparty

když vyrábíme paspartu, zadáme rozměry výřezu (otvoru v paspartě) nebo vnější rozměry a pak přidáváme okraje. Pokud se zadává výřez, okraje přičítáme, pokud se zadává vnější rozměr, okraje odčítáme. Není tedy třeba zadávat vnitřní a vnější rozměry + okraje. V praxi 95% rámařů zadává výřez + okraje

Nezapomeňte,

že výřez v paspartě musí být menší než váš obrázek, aby nepropadl, doporučujeme udělat výřez o alespoň cca 5mm menší na každé straně, než máte obrázek

jam (29.5.2018)

 

 

Jak uchytit blindrám do rámu?

Blindrám přichytím k rámu "H" sponami, nebo použijeme speciální plíšky, které z jedné strany natlučeme do polodrážky rámu a z druhé strany se uchytí do rámu. Plíšek je z měkkého materiálu a lze přihnout kleštěmi do požadovaného tvaru (plíšek používáme k uchycení v případě nízkého rámu do kterého nezapadne blindrám celý).  Samozřejmě existují i další způsoby přichycení (hřebíčky, "U" spony), způsob uchycení je vhodné prokonzultovat s klientem.

Jak přidělat háčky na obraz?

háčky na obraz Vám odborně připevníme v kterékoli z našich prodejen kde jsou vyškolení prodavači vybaveni potřebným nářadím (případně i dalšími druhy háčků),  háček si lze připevnit (přišroubovat) i doma a to běžným domácím nářadím - šroubovákem nebo akumulátorovou vrtačkou. 

U kovových lišt jsou umístěny háčky v liště, rámy vyrobené naší firmou budou mít již háčky připravené. U kovové lišty háček nasunete do zadní části lišty až po rozebrání rámu.